Чи варто встановлювати ГБО на турбо двигун?

Дивитися всі записи з категорії: Новини

  Що таке турбодвигун?

Відомо, що турбокомпресор (турбіна) на бензиновому двигуні або дизелі дозволяє нагнітати повітря в камеру згоряння примусово і під тиском. В двох словах нагадаємо про принцип роботи турбіни: відпрацьовані гази, які виходять через випускні клапана,   розкручують крильчатку, яка в свою чергу приводить в рух нагнітач повітря, що забирає холодне повітря ззовні. Холодне повітря під тиском подається в циліндри разом з паливом. Чим більше повітря, тим більше можна закачати пального, а отже, і збільшити потужність двигуна, причому немає необхідності фізично збільшувати розміри самої камери згоряння.

Це рішення дозволяє зробити такий двигун більш потужним і при цьому більш компактним а також не відбувається значного приросту у вазі, проте потужність двигуна значно зростає. Також, якщо порівнювати турбодвигун з атмосферним аналогом, який має аналогічну потужність, агрегат з турбіною виявиться більш економічним і екологічним варіантом. В результаті турбодвигун стає потужнішим від атмосферних аналогів на 20-30% і більше (залежить від ступеня нагнітання повітря).

 

Отже, з описаного вище можна виділити наступне:

  • Компактність і вага;
  • Екологічність;
  • Менша витрата пального;
  • Високий показник крутного моменту;

Недоліки:

  • З урахуванням того, що сама турбіна за розмірами невелика і є готовим рішенням в корпусі, в загальній схемі обов’язково присутні додаткові елементи у вигляді інтеркулера та ряду інших пристроїв. Сам турбодвигун також дорожчий у виробництві, так як сильніші навантаження потребують використання більш міцних і жаростійких деталей.
  • Відзначимо, що бензинові двигуни з турбіною мають більш високу схильність до появи детонації. Це означає, що двигуни чутливі до якості палива, особливо якщо брати до уваги ситуацію на території України.
  • Те ж саме можна сказати і про оливу для двигуна. Вибір оливи для турбованого двигуна обмежується невеликим списком, в який входять спеціальні оливи. Більш того, олива і фільтри потрібно міняти частіше (бажано кожні 5-6 тис. км.). Справа в тому, що олива з двигуна також змащує турбіну, яка, в свою чергу, сильно розігрівається.

Чи варто встановлювати ГБО?

 

Головною перевагою використання ГБО є економія коштів на паливі. Це особливо актуально у випадку з турбодвигуном, так як для його нормальної роботи потрібно заправляти бензин А-98.

Багато людей, які ніколи не встановлювали газове обладнання на свої автомобілі, вважають, що воно є небезпечним і погано впливає на автомобіль в цілому. Але це зовсім не так. Насправді, ГБО є абсолютно безпечним і не шкодить автомобілю, якщо воно було правильно підібрано, встановлено та налаштовано.

Газ перемагає бензин не тільки в ціновій боротьбі. Можна виділити ще багато причин установити ГБО в автомобіль. Деякі з них криються в експлуатаційних характеристиках. О них і поговоримо далі.

Швидкість згоряння

Газ згорає повільніше бензину. Це знижує навантаження на поршневу групу та колінчатий вал. Завдяки цьому двигун працює м’якше.

Дифузія

Завдяки своїй структурі газ майже повністю згорає, не залишаючи осадку. Завдяки цьому в поршнях двигуна, клапанах та свічах запалювання не залишається нагару.

Антидетонаційні властивості

Газ має високе октанове число (103-105), яке вище за нормативну шкалу бензинових двигунів. Тому, якщо ваша автівка працює на газі, ви можете не боятися детонації двигуна.

В якісному газі немає каталізаторів знищення металу

Сірка та свинець можуть знищувати камеру згоряння. Але в чистому автомобільному газі їх немає. Немає їх – немає ф проблеми.

Стабільність агрегатного стану

Газ потрапляє в двигун в вигляді пари, завдяки чому майже не взаємодіє з моторним маслом. Він не змиває масляну плівку зі стінок і не розбавляє масло в картері.

 

Чи можна встановлювати ГБО на турбований двигун?

 

Встановлення ГБО на автомобіль з турбокомпресором це буденність для станцій з кваліфікованим персоналом, адже більшість сучасних авто оснащені турбокомпресором намагаються дотримуватись екологічних норм.

На що потрібно звертати увагу при встановленні ГБО для турбодвигуна:

  • наявність турбоями при низьких оборотах і підвищена витрата пального. З затримками відгуку виробники автомобілів успішно борються за допомогою встановлення двох і більше турбін (бітурбо) або шляхом специфічних налаштувань двигуна. Підвищений апетит двигуна намагаються нівелювати, підвищуючи точність упорскування. Коли встановлюється газ на турбований двигун, підбираються газові електронні блоки (ЕБУ) з відповідними програмами управління уприскуванням.

 

  • Неправильна суміш, як відомо, стає також причиною прогорання випускних клапанів. Відбувається наступне: клапани відкриваються, коли паливно-повітряна суміш ще повністю не згоріла. Матеріал клапанів, здатний витримувати високу температуру, але безсилий проти полум’я на випуску. І не важливо чи встановлений газ на турбодвигун або машина працює в штатному режимі – на бензині.

 

Домогтися необхідного співвідношення паливної суміші в двигуні з турбокомпресором можна лише за допомогою вибору правильного обладнання та налаштування.

  • Форсунки ГБО повинні бути тільки швидкісні і продуктивні (типу AEB, Barracuda, Hana та інші).
  • Редуктор повинен мати запас по потужності.

 

Ми рекомендуємо, Вам встановлювати якісне газобалонне обладнання на автомобіль на досвідчених та кваліфікованих СТО.

Ми встановлюємо обладнання гарантією 3 роки без обмеження пробігу. СТО «АвтоГаз Сервіс» – це якість, чесність та відповідальність.

Наш персонал кваліфікований та досвідчений і виконують роботу будь-якої складності.