Ми не рекомендуємо і не встановлюємо ГБО з мультиклапаном класу «В» і класу «А»  ?

Дивитися всі записи з категорії: Новини

Дуже часто , при переобладнанні свого авто на газ , у власників виникає багато запитань. Який мультиклапан краще використовувати  і чи можна на цьому заощадити?

Є СТО які для того, щоб утриматись на ринку послуг по переобладнанню авто на газ, вдаються до хитрощів , не пояснюючи клієнтові деталі комплектації ГБО. Власника авто цікавить як дешевше поставити ГБО і тому, деякі СТО озвучують конкурентні ціни з мінімальними комплектаціями.

На нашому СТО ми провели опитування клієнтів, які мали намір переобладнати своє авто на газ . Надавши їм відповідну інформацію про комплектацію ГБО з мультиклапаном класу «А» і «В» та інформацію про комплектацію з мультиклапаном класу «Е» (де цінова різниця становить 20 євро) та надання повної інформації щодо ціни та безпеки , вони обрали безпеку і надали перевагу дорожчій комплектаціям ГБО, тобто  з мульклапаном класу Е .

Чому Автогаз Сервіс не рекомендує і не встановлює ГБО з мультиклапаном класу «В» і класу «А»  ?

Давайте дізнаємось, що таке мультиклапан , яка  його будова та функції,  і які класи (типи) існують? І  відповідь буде очевидна.

    Мультиклапан – це пристрій, який відповідає за введення та виведення газового палива з балона, а також відповідає за його зберігання, транспортування та збереження безпечного тиску газу.

Клапанний блок встановлюється безпосередньо в горловину газового балона.

Пристрій і робота мультиклапана, передбачає ряд функцій , таких як:

  • контролююча – це наповнення ємності (балона) до заданих значень з можливістю відстеження кількості палива;
  • виконавча – це первинне очищення LPG (зрідженого нафтового газу) і його подача до двигуна;
  • запірна – це надійне зберігання паливної суміші, яка знаходиться під тиском;
  • запобіжна – це відведення надлишкового тиску газу з балона, який може утворитися при підвищенні температури навколишнього середовища, а також запобігання витокам LPG (зрідженого нафтового газу), причиною яких можуть бути несправності інших елементів системи (наприклад, обрив магістралі).

Існують мультиклапани для внутрішніх тороїдальних , зовнішніх тороїдальних  та циліндричних балонів. Вони діляться на три типи, які принципово відрізняються набором допоміжних захисних механізмів – класи «B», «A», «Е» (євро), за європейською класифікацією клас 1, 2, 3.

В                                            А                                                 Е

 

 

Комплектація мультиклапана

 

В

 

А

 

Е

Металевий корпус (латунь), з отворами для впускної Ø 8 мм і видаткової Ø 6/8мм магістралей. + + +
Запірний вентиль (кран вихідного каналу, який примусово(вручну) перекриває подачу газу з балона). + + +
Забірна трубка (метал або пластик) з фільтром-сіточкою. + + +
Кільце ущільнювача / прокладка. + + +
Вузол відсікання з поплавком. + + +
Привід датчика рівня газу магнітного дії  (механічний або електромеханічний ). + + +
Група клапанів:
Швидкісний запірний клапан (на вихідному отворі-знижує потік газу з балону при пошкодженні магістралі) + + +
Зворотній клапан (дозволяє заповнити балон паливом і при закінченні заповнення, перекриває канал заправки). + + +
Клапан відсічення (обмежувач заправки при досягненні 80% від повного обсягу балона) + + +
Запобіжний – аварійний клапан ( випускає надлишок (при досягненні тиску більше 25 Бар) газу в атмосферу при нагріванні балона, через вентиляційні отвори) + +
Електромагнітний (ЕМК) запірний клапан- (з електрокатушкою ,автоматично в разі обриву або пошкодження видаткової паливної магістралі клапан практично повністю перекриє подачу газу) +
Антивибуховий- температурний запобіжник(клапан)-який при восокій температурі(120 °C) плавиться і відкриває доступ до виходу газу. +

 Основна відмінність класів «В» і «А»  від класу “Е” – це відсутність функціонально  важливих клапанів , таких як:

  • дистанційно запірний клапан (ЕМК)  з електромагнітною катушкою. При запуску системи ГБО , на катушку подається напруга , клапан автоматично відкривається і починається подача газу в магістраль газопроводу  а при виключенні  клапан перекриває подачу газу. Клапан автоматично , в разі обриву або пошкодження видаткової паливної магістралі , повністю перекриває подачу газу з балона. Це дуже важливий момент безпеки, особливо коли автомобіль стоїть в закритих приміщеннях або при ДТП.
  • Антивибуховий,температурний клапан-запобіжник , який при високій температурі плавиться і відкриває доступ до виходу газу. Уразі загорания складова даного клапана розплавляється і потік газу виходить через отвір, який утвориться, тим самим робить неможливим розрив балона, оскільки критичного тиску не створюється.

Експлуатація мультиклапана класу«В» і «А» по європейськими правилам безпеки заборонена.

Мультиклапан євростандарту класу Е (3) забезпечує максимальний захист та безпеку.

«Е» клас на сьогодні являється самим досконалим і безпечним.

Принцип роботи мультиклапана ГБО

 При наповненні балона скраплений газ через заправний пристрій (ВЗП – виносний заправний пристрій) по вхідній магістралі надходить до запірної арматури, де долаючи зусилля зворотних пружин клапанів  потрапляє в балон. У міру наповнення, рідка фракція газової суміші пересуває поплавок який з’єднаний з відсікаючим клапаном до верху балону.  Система налаштована таким чином, коли наповнення доходить до 80% від обсягу балону,  відсікаючий клапан замикає канал входу. Після відключення заправного пістолета зворотний клапан, через тиск в балоні, притискається до сідла, тим самим перекриваючи вихід газу.

Рівень газу.

Поплавок також з’єднаний з механізмом, який за допомогою магнітів змінює положення стрілки покажчика рівня газу. З метою контролю рівня газу в балоні або в салоні авто, для цього схему ГБО 4-го покоління доповнюють спеціальним електромеханічним датчиком рівня.

Вихід газу.

Далі з балона, через фільтр сітку забірної трубки, газ пропан-бутан (LPG) потрапляє в канал швидкісного клапана, далі через механічний вентиль, та блок електромагнітного клапану потім по вихідній магістралі до редуктора.

Забірна трубка буває різної довжини і діаметру (як правило, 6 або 8 мм). Підбирається в залежності від потужності двигуна автомобіля.

Пристрій швидкісного клапана запобігає витоку газу, при перевищенні швидкості його потоку більш ніж на 1 м / с (наприклад, через обрив прямому трубопроводі під днищем авто). Тиск газу, пересилюючи пружину, притискає пластиковий клапан (або металева кулька) до сідла, за рахунок чого замикається вихід палива.

Запобіжний клапан.

Запобіжний клапан (аварійний) стравлює надлишковий тиск газу, який може з’явитися, наприклад, через перепади температури при заїзді взимку в теплий бокс або при зміні погодних умов. Механізм налаштований на стравлення газу з позначки 2 700 ± 100 кПа, .За правилами запобіжний клапан повинен встановлюватися в тому місці резервуара, де пропан-бутан (LPG)  знаходиться в газоподібному стані, тому пристрій комплектується трубкою-приймачем, яка спрямована до верхньої частини балона. За допомогою неї відбувається відбір саме парової фази газу. Таким чином, здійснюється зниження тиску в балоні, а газ виходить через патрубок вентиляційного короба за межі транспортного засобу.

Електромагнітний клапан

Клапан з електромагнітною котушкою (дистанційно регульований) служить для перекриття подачі газового палива в автоматичному режимі. Як тільки припиняється напруга на котушці, пристрій перекриває подачу. Управляється блоком управління ГБО (ЕБУ) і повинен бути відрегульований на спрацьовування при зупинці двигуна, не залежно від положення вимикача запалювання. Винятком можуть бути автомобілі з системою старт-стоп.

Антивибуховий температурний механізм

Антивибуховий температурний механізм спрацьовує при пожежі. З підвищенням температури вище 120 ° C ± 10 ° C  пластикова вставка плавиться, після чого клапан починає відкриватися, і газ повільно виводиться через вентиляцію або згорає. Такий захист виключає вибух балона.

Мультиклапана також поділяють на «Standart» і «Extra». Для автомобілів з невеликою потужністю і невеликим споживанням використовують мульткіклапан під видаткову магістраль 6 мм (Стандарт), в разі монтажу на потужний автомобіль з великим об’ємом двигуна, де потрібна велика кількість газу, застосовують мультиклапан під видаткову магістраль 8 мм (Екстра).

Виробництвом мультиклапанів займаються такі світові виробники систем і компонентів ГБО: Tomasetto, BRC, OMVL, Lovato, AC Stag, Romano.

АВТОГАЗ СЕРВІС надає перевагу мультиклапанам Tomasetto і тільки класу «Е».

Памятайте , що правильний підбір обладнання, грамотна консультація і професійний монтаж ГБО-це Ваш спокій і безпека та запорука надійної роботи не тільки ГБО але і автомобіля в цілому.